Протягом 26-28 червня у Луцькому національному технічному університеті проходив хакатон «Енергетика майбутнього», участь в якому взяли 9 команд студентів з Києва, Дніпра, Полтави, Кривого Рогу, Житомира, Запоріжжя та Чернігова (дві команди представляли проєкти онлайн).
Члени журі хакатону – Ігор Лепьошкін (радник проєкту GIZ), Катерина Шкльода (голова благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом»), Заріна Дацик (начальниця відділу молодіжної політики Департаменту молоді та спорту Луцької міської ради).
«Протягом перших двох днів учасники мали можливість познайомитись з ЛНТУ, відточити пітч проєкту під керівництвом менторів, а також зблизитись з містом Луцьк, – повідомляє пресслужба Луцького національного технічного університету. – На третій день відбулась найважливіша та найочікуваніша подія хакатону – проєкти учасників представили світу. Основні меседжі, які задавали вектор руху студентам у роботі на розробками, співзвучні з назвою хакатону – «Енергетика майбутнього». Проєкти повинні відповідати принципам екобезпеки, стійкості, незалежності та відновлювальності. Журі ж оцінювали в розробках новизну, перспективність впровадження та масштабування, презентацію проєкту та загальне враження.
За результатами хакатону переможцями стала команда «Zevs-и» (КПІ ім. Ігоря Сікорського) з проєктом «EcoVolt», ІІ місце вибороли житомиряни «Місія можлива» (Поліський національний університет) з впровадженням використання існуючих засобів для знаходження місць пошкодження у розгалужених ЛЕП, а ІІІ місце здобула команда «Ідея Полтава» (Полтавський НТУ ім. Юрія Кондратюка) з розробкою «BRIKETTA».
Фінал хакатону «Енергетика майбутнього» організовано Енерго-Інноваційним Хабом ЛНТУ, як компоненти «Професійні кваліфікації» Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», що реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, в межах реалізації проєкту «Accelerating Innovation and Entrepreneurial Excellence in Higher Education Institutes» та за ініціативи ГО «Школа енергоефективності». Захід проходив у рамках реалізації проєкту AccEnt: Прискорення інноваційної діяльності та підприємницької майстерності у закладах вищої освіти.
Пресслужба Поліського національного університету