Увесь світ 10 жовтня відзначає День психічного здоров’я (WorldMentalHealth Day), який є важливою подією, спрямованою на підвищення обізнаності про проблеми психічного здоров’я та важливість його збереження. Він був започатковий Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) у 1992 році, щоб привернути увагу до ментальних розладів, підвищити якість життя людей, які страждають від психічних хвороб, та зменшити стигматизацію. Цей день також нагадує про важливість вчасного звернення до фахівців і те, що турбота про психічне здоров’я повинна стати звичною практикою для кожної людини. День психічного здоров’я допомагає створити простір для діалогу про ментальні проблеми та наголошує на тому, що звернення за допомогою — це ознака сили, а не слабкості.
У Поліському національному університеті з нагоди Дня психічного здоров’я студенти першого і другого курсів спеціальності «Психологія» провели ряд активностей, основним акцентом яких стало використання методик арт-терапії та роботи з метафоричними картами — сучасними інструментами, що сприяють самопізнанню, розвитку емоційної грамотності та психологічної підтримки. Зокрема, упродовж великої перерви в холі одного із навчальних корпусів всі охочі, включаючи студентів, викладачів та гостей університету, могли долучитися до арт-терапевтичних заходів. За допомогою малювання учасники мали можливість вільно виражати свої емоції, знижувати рівень стресу та занурюватися у процес саморефлексії.
Родзинкою заходу стала робота з метафоричними картами — психологічним інструментом, що допомагає виявити приховані емоції, думки та переживання. Студенти під керівництвом викладачів допомагали учасникам обирати карти, що символічно відображали їхні внутрішні стани, та пояснювали, як працювати з цими образами для подальшого самопізнання та розвитку.
«Учасники відзначали, що такі активності допомагають краще усвідомлювати власний емоційний стан і знаходити нові ресурси для збереження психічної рівноваги в складних життєвих обставинах. День психічного здоров’я став чудовою нагодою для підвищення обізнаності про важливість психічного благополуччя та методи його підтримки, а також можливістю для студентів-психологів продемонструвати свої знання та навички на практиці в рамках навчальних дисциплін «Практикум з загальної психології» та «Технології тренінгової діяльності», – наголошують організатори з кафедри психології Поліського національного університету.
Пресслужба Поліського національного університету