Поєднання науки, освіти та виробництва втілюється колективом Поліського національного університету завдяки діяльності за низкою наукових проєктів дослідницьких та інноваційних програм HORIZON EUROPE, ERASMUS+, програм співпраці JICA та інших.
Зокрема, студенти агрономічного факультету освоюють аграрну науку завдяки долученню до конкретних досліджень з агрономії. Наразі це допомога у виконанні робочого пакету 4 «Оцінка якості продукції рослинництва, здоров’я ґрунту та екотоксикологічного впливу» дослідницького проєкту «AGROSUS», а саме оцінки якісних та кількісних показників урожаю соняшник, зібраного на Дослідному полі університету.
«Така освітня діяльність служить платформою для усунення протиріч у практиці підготовки фахівців, відірваності їх від виробництва, служить засобом для мотивації посилення співпраці з аграрними виробниками та цементуючого початку в процесі становлення і розвитку професійної аграрної освіти», – зазначає керівниця проєкту, докторка сільськогосподарських наук, професорка, керівниця Навчально-наукового центру екології та охорони навколишнього середовища Поліського національного університету Тетяна Федонюк.
Нагадаємо, що минулого року Поліський національний університет виборов перемогу у конкурсі «Horizon Europe» у складі консорціуму «AGROSUS».
Програма Європейського Союзу «Horizon Europe» є найбільшою міжнародною грантовою програмою, що підтримує передові наукові дослідження. До складу консорціуму разом із Поліським національним університетом увійшли представники 16 партнерів (університети, громадські організації, підприємства, організації фермерів і консультантів) з країн ЄС та асоційованих країн (Іспанії, Польщі, Португалії, Італії, Туреччини, Естонії, Німеччини, Ісландії, Румунії та ін.).
У рамках реалізації AGROSUS «Agroecological strategies for sustainable weed management in key European crops» будуть розроблені відповідні інструменти та агроекологічні стратегії для запобігання й боротьби з бур’янами у традиційному, органічному та змішаному землеробстві в 11 біогеографічних регіонах ЄС та асоційованих країн. Окремий блок проєкту займатимуть розробки фахівців університету щодо застосування ГІС-технологій та діджиталізації процесів раннього виявлення бур’янів за допомогою обробки супутникових радіометричних знімків «Sentinel-1» для сільськогосподарських угідь Житомирської області з подальшим тестуванням цієї методології фахівцями університету для трьох біогеографічних регіонів Європи.
Пресслужба Поліського національного університету