У 2016-му в Поліському національному університеті в Житомирі вперше провели виставку-ярмарок птаховодів та твариноводів і відтоді такий захід відбувався двічі на рік – навесні та восени.
Через карантинні обмеження і повномасштабне вторгнення російських військ кілька років поспіль ярмарок не влаштовували взагалі, але з ініціативи кафедри біоресурсів, тваринництва та аквакультури відновили ініціативу 29 березня і, як зазначають організатори, до кінця 2025-го планують зібратися ще кілька разів.
Місце проведення незмінне – територія факультету ветеринарної медицини та тваринництва (навпроти Ботанічного саду імені Героїв-десантників).
Завітали на виставку-ярмарок сільськогосподарських та декоративних тварин і птахів аматори-любителі та небайдужі до тваринництва і птахівництва люди з різних куточків Житомирщини, з Вінницької області, Білої Церкви, Шепетівки та ін. Анонс попередньо поширювали між собою та у соцмережах.
На огляд і продаж представили різні породи голубів, звичайних та декоративних курей, кроликів, гусей, качок, ще були папуги, хом’яки, поросята, павичі і цесарки. Учасники спілкувалися, обмінювалися досвідом та порадами.
Долучилися до заходу студенти та викладачі кафедри біоресурсів, тваринництва та аквакультури факультету ветеринарної медицини та тваринництва Поліського національного університету.
«Ярмарок став чудовою платформою для набуття практичних знань студентами, вдосконалення професійних навичок викладачів та налагодження співпраці зі стейкхолдерами. Під час виставки було представлено велике біорізноманіття видів і порід тварин, а також сучасні корми й обладнання для догляду за ними. Щиро дякуємо організаторам заходу – доценту кафедри Володимиру Ткачуку і стейкхолдерам за сприяння в реалізації освітніх програм спеціальності «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» та збереження генетичного біорізноманіття домашніх тварин», – зазначають викладачі кафедри.
Пресслужба Поліського національного університету