Особливості прийому на навчання до університету іноземців та осіб без громадянства
Прийом іноземців до університету на навчання за рахунок коштів державного бюджету здійснюється в межах квот для іноземців.
Зарахування вступників з числа іноземців на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб здійснюєтьося університетом:
двічі на рік, до і на початку академічних семестрів (але не пізніше 01 листопада і 01 березня, відповідно), для здобуття ступенів бакалавра, магістра.
Період навчання для здобуття освітнього ступеня “бакалавр” встановлюється з дня підписання наказу на вступ іноземного громадянина до університету до 31 липня 2023 року. Період навчання для здобуття освітнього ступеня “магістр” встановлюється з дня підписання наказу на вступ іноземця до університету до 31 січня 2021 року.
Університет обчислює бали/оцінки вступника на основі документа про попередній здобутий рівень освіти та встановлює мінімально необхідне для вступу значення кількості балів/оцінок із загальноосвітніх предметів, з яких проводиться вступне випробування.
Зарахування іноземців на навчання на відповідний рівень вищої освіти здійснюється за результатами вступних випробувань із визначених предметів і мови навчання та на підставі академічних прав на продовження навчання, що надаються документом про здобутий рівень освіти в країні його походження, і врахування балів успішності, що дають право на продовження навчання на наступному рівні вищої освіти відповідно до законодавства країни, що видала документ про здобутий ступінь (рівень) освіти.
Іноземці та особи без громадянства, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах за кордоном, подають до університету такі документи:
а) заяву встановленого зразка;
б) оригінал та копію документа про освіту та одержані з навчальних дисциплін оцінки (бали); при вступі на навчання для здобуття ступеня магістра – додатково подається оригінал та копія документа, в якому міститься інформація про зміст навчальної програми за попереднім ступенем вищої освіти, отримані кредити / тривалість навчання та успішність з навчальних дисциплін;
в) медичний сертифікат про стан здоров’я, засвідчений офіційним органом охорони здоров’я країни, з якої прибув іноземець, і виданий не раніше ніж за два місяці до моменту подання;
г) страховий поліс із надання екстреної медичної допомоги, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України;
ґ) оригінал та копію паспорта;
д) 6 кольорових фотокарток розміром 3 Х 4 см;
е) документ, що засвідчує володіння українською / російською мовою (за наявності);
є) копію посвідчення закордонного українця (за наявності).
Оригінали документів після пред’явлення повертаються. Зазначені в підпунктах «б», «в», «ґ» цього пункту документи повинні бути засвідчені відповідно до законодавства країни їх видачі, легалізовані у встановленому порядку та подаватися із засвідченим у встановленому порядку перекладом українською мовою, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
Для прийняття приймальною комісією ЖНАЕУ рішення щодо запрошення іноземного громадянина або особи без громадянства на навчання, вступник подає до навчального закладу у паперовому або електронному вигляді такі документи:
а) оригінал чи копію паспортного документа або іншого документа, що посвідчує його особу;
б) оригінал чи копію документа про здобутий рівень освіти з одержаними з навчальних дисциплін оцінками (балами) або академічну довідку;
в) письмову згоду на обробку персональних даних;
г) оригінал чи копію свідоцтва про закінчення мовної підготовки.
Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, подають до ЖНАЕУ такі документи:
а) заяву встановленого зразка;
б) оригінал та копію документа про освіту та одержані з навчальних дисциплін оцінки (бали);
в) оригінал та копію паспорта та посвідки на право проживання в Україні;
г) 6 кольорових фотокарток розміром 3 Х 4 см на матовому папері;
ґ) документ, що засвідчує володіння українською / російською мовою (за наявності). У разі наявності вступник подає сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти, здобутої в Україні) за особистим вибором оригінали або копії.
Усі документи подаються абітурієнтами особисто.
Закордонні українці, статус яких засвідчений посвідченням закордонного українця, можуть зараховуватися на навчання за державним замовленням у межах установлених квот для іноземців за співбесідою з предметів, передбачених Правилами прийому.