У Поліському національному університеті 21 вересня для студентів відбулась презентація роботи ITM Automation School, яка функціонує на базі навчального закладу. Центр компетенції створений для навчання і розвитку практичних навичок, підвищення компетенції у сфері промислової автоматизації та роботизації. Це сучасний інноваційний центр, який відповідає міжнародним стандартам підготовки фахівців та обладнаний надсучасними стендами.
За словами одного із засновників ITM Automation School Володимира Дурави, у школі набуватимуть практичних навичок студенти усіх вузів та поглиблюватимуть свої компетенції практикуючі спеціалісти, а також здобуватимуть перекваліфікації фахівці суміжних спеціальностей.
“Щоб зрозуміти, що ж робить наша компанія і що таке автоматизація, то потрібно подивитись на підприємство зі сторони. У стіни є мур, потім залізо, яке щось робить. Але, щоб воно щось робило – потрібен двигун, датчик, кабель, шкаф управління, шкаф силовий і те, що керує цим залізом. Все це – робимо ми! Тобто, ми прокладаємо всі кабеля, добираємо двигуни, робимо монтажні шафи, програмуємо контролери і запускаємо цей завод повністю в автоматичному режимі. Звісно, можна зробити напівавтомат і можна в ручному режимі крутити великий вентилятор, щоб давати потужнішу напругу на двигун і так далі. Але ми реалізуємо проєкти на найсучаснішому обладнанні, зокрема компанії SIEMENS, і на сьогодні це обладнання знаходиться в Поліському національному університеті на 7 поверсі. Тому у кожного бажаючого буде можливість прийти на презентацію класу та на власні очі все це побачити”, – сказав Володимир Дурава.
За його словами, для кожного, хто зацікавлений у розвитку та співпраці, є можливість навчитися програмувати контролери, щоб проектувати технічний процес на підприємстві. А також на території Поліського національного університету вже створюється монтажний майданчик на якому можна буде збирати монтажні шафи.
“ITM Automation School дає вам можливість зробити якісний крок вперед. Нині йде мова про підписання договору про дуальну освіту. Ми хочемо, щоб ви з самого початку могли стати більше самостійними і мали можливість додатково розвиватися. До того ж, хочемо підібрати тих людей, які будуть працювати у нашій компанії, у компаніях наших партнерів та клієнтів. Тут варто зауважити, що за 14 років ми створили сотні великих проєктів не лише на Житомирщині. Нашими клієнтами є компанії з різних куточків світу: “Крайсберг”, “Nestlé”, “Пролайн”, “Coca Cola” та інші. Для кваліфікованих людей, які бажатимуть розвиватися та працювати у міжнародних проєктах, великим плюсом є те, що після навчання видається сертифікат європейських стандартів з яким можна працювати за межами України. Будемо раді бачити всіх бажаючих та допоможемо вам вибрати напрямок”, – додав Володимир Дурава, звертаючись до студентів.
Нагадаємо, що навчальний центр з автоматизації та роботизації ITM Automation School відкрили 28 травня. Центр створено спільно з компанією ЕНКОН, яка понад 15 років спеціалізується на реалізації проєктів з комплексної автоматизації технологічних процесів та управління виробництвом. Партнери проєкту – PILZ та SIEMENS Україна. Угоду про співпрацю ректор університету Олег Скидан та директор компанії Іван Гур’єв підписали 5 серпня.
Довідково: Дуальна форма здобуття професійної освіти – це спосіб навчання, за яким теоретичний матеріал опановується в закладі з педагогом, а практичне навчання проходить на виробництві. Такий підхід суттєво відрізняється від «практичних відпрацювань», оскільки в його основі не тільки закріплення теорії на практиці, а саме навчання в умовах виробництва.
Пресслужба Поліського національного університету