Головне завдання науково-педагогічних працівників кафедри геодезії та землеустрою – це підготовка висококваліфікованих фахівців геодезистів та землевпорядників, адже у своїй професійній діяльності вони виконують вони виконують широке коло завдань, пов’язаних з вирішенням основних питань: розробка проектів землеустрою окремих земельних ділянок і територіальних громад, територій землекористувань фермерських господарств, створення основ для картографічних і топографічних зйомок, розробка проектів рекультивації порушених земель, геодезичного забезпечення інженерно-пошукових, проектних та різного роду будівельних робіт, забезпечення картографування територій, необхідного для підвищення ефективності використання як природних, так і людських ресурсів.
Пріоритетними науковими напрямками на кафедрі є: картографо-аналітична оцінка агроекологічного стану сільськогосподарських угідь та використання її результатів при організації території агроформувань; вирішення задач оцінки земель, прогнозування можливих змін територій на основі розробки географічних інформаційних систем та засобів дистанційного зондування землі, а також застосування спеціальних засобів моделювання просторових об’єктів програмними методами.
Крім того, кафедра геодезії та землеустрою консультує фахівців з питань землеустрою, впорядкування територій, опікується підвищенням кваліфікації інженерів-землевпорядників, працівників державної землевпорядної служби, розробляє наукові та навчальні матеріали з питань геодезії та землеустрою.
Кафедра геодезії та землеустрою є випусковою для студентів спеціальності «Геодезія та землеустрій». Рівень і стан викладання дисциплін здійснюється відповідно до затверджених освітніх програм.
У навчальній роботі широко використовуються результати сучасних наукових досліджень, застосовуються новітні технічні засоби отримання інформації на основі геоінформаційних систем (ГІС) та дистанційного зондування земної поверхні (ДЗЗ).
Викладачі кафедри проводять навчально-наукову роботу під час аудиторних занять, студентських наукових конференцій, проведення зустрічей з науковцями в тому числі і зарубіжними, екскурсії та виїзні заняття у виробничі установи та організації.
Студенти проходять практичне закріплення теоретичного матеріалу у польових умовах. При цьому використовують територію трьох навчальних полігонів:
– «Левківка» (вул. Вітрука, м. Житомир) для проходження навчальної практики з дисциплін «Топографія» та «Геодезія»;
– «Зарічани» (с. Зарічани Житомирського району) для проходження навчальної практики з «Геодезії»;
– «Центральний» (територія університету) для проведення практичних та лабораторних занять з дисциплін геодезичного блоку.
Історія створення кафедри геодезії та землеустрою
Кафедра геодезії та землеустрою створена 12 червня 2008 року як між факультетська на базі кафедри таксації лісу та лісовпорядкування на агрономічному факультеті. Сьогодні штат кафедри включає компетентних фахівців у сфері землеустрою, геодезії, геоінформаційних систем, які забезпечують викладання таких дисциплін як геодезія, землевпорядкування, земельний кадастр, топографія, картографія, географічні інформаційні системи, оцінка земель, ландшафтознавство, електронні геодезичні прилади, інженерна графіка в землеустрої, економіко-математичні методи і моделювання в землеустрої, прогнозування використання земель, організація і управління землевпорядним виробництвом, метрологія, сертифікація і стандартизація в землеустрої, інфраструктура геопросторових даних, геодезичні референцні системи, земельна політика.