Кафедру механіки та інженерії агроекосистем створено в квітні 2016 року. Проте, традиції кафедри можна розпочати із 1988 року, коли, у зв’язку з відкриттям факультету механізації сільського господарства, на базі кафедри фізики і вищої математики в 1988 році було створено кафедру вищої математики і загальнотехнічних дисциплін. У жовтні 1995 року кафедру було поділено на кафедру вищої математики і кафедру загальнотехнічних дисциплін, правонаступницею якої і є кафедра механічної інженерії та технології машинобудування, як випускової кафедри спеціальності «Галузеве машинобудування».
Кафедра є багатопрофільною. На ній викладається цикл загальноінженерних дисциплін, таких як нарисна геометрія та інженерна графіка, теоретична механіка, опір матеріалів та динаміка і міцність, теорія механізмів і машин, деталі машин та основи конструювання, ВСТВ, технологія машинобудування, підйомно-транспортні машини та мобільна техніка тощо.
Для реалізації навчального процесу у своєму складі кафедра має такі навчальні лабораторії: навчально-наукова лабораторія інженерної механіки та механіки матеріалів, нарисної геометрії та комп’ютерної графіки, взаємозамінності та стандартизації технічних вимірювань, деталей машин та підйомно-транспортних машин, моделювання технічних систем та робототехніки.
На кафедрі механічної інженерії та технології машинобудування працює двоє професорів, четверо доцентів, старший викладач, асистент, інженер І-ї категорії.
У період з 2010 року співробітниками кафедри у співпраці із науковцями інших кафедр та університетів розроблено та запатентовано установку для виробництва дизельного біопалива, двозонний твердопаливний котел із верхнім горінням, конструкцію анаеробного обертового реактора, конструкцію комбінованого ґрунтообробного знаряддя для основного обробітку ґрунту, комплект додаткового обладнання для оструктурювання підорних шарів ґрунту, використовуваний з плугами серії ПЛН, розроблено комплекс заходів щодо зниження техногенного впливу на ґрунти сільськогосподарського призначення пневматичними оболонками рушіїв мобільної сільськогосподарської техніки, запроваджено у виробництво технологію та комплект нестандартного обладнання для виготовлення круглих суцільних, порожнинних або розімкнених деталей, тонкостінних або товстостінних виробів малих розмірів, крупногабаритних деталей з криволінійними контурами або профілем з високою точністю та якістю при технологічних зусиллях на порядок менших ніж при традиційних методах об’ємної штамповки, малогабаритний газогенератор для живлення електростанції. Науковцями кафедри запропоновано ряд технологічних заходів та доопрацювань конструкцій живильників та дозаторів дискретних середовищ, які спрямовано на стабілізацію завантажувально-розвантажувальних операції сипких матеріалів.
На кафедрі проводиться підготовка докторів філософії із спеціальності 133 – «Галузеве машинобудування».
За останні роки науковцями кафедри отримано понад 20 патентів України на винаходи, опубліковано більше 200 друкованих праць та фахових статей, впроваджено у виробництво низку наукових розробок.
Для підвищення ефективності підготовки фахівців та широкого залучення студентської молоді до проведення наукових досліджень діє студентське конструкторське бюро.
Сторінка в соціальних мережах:
https://www.facebook.com/groups/532395932468799?locale=uk_UA