Спільна наукова діяльність викладачів кафедри фінансів і кредиту та здобувачів за спеціальністю 072 “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” спрямована на розвиток творчої особистості майбутніх фахівців, формування загальних і індивідуальних компетентностей студентів, їх підготовку до майбутньої професійної діяльності, безперервну самоосвіту і самовиховання.
Здобувачі беруть активну участь у роботі наукових гуртків, проведенні наукових досліджень кафедри, публікують наукові статті й тези доповідей. Щорічно під керівництвом викладачів кафедри проводяться студентські наукові конференції: «Студентські наукові читання» та «Фінансове забезпечення економіки». За ініціативи науково-педагогічних працівників кафедри вісім років поспіль відбувається науково-практична конференція «Фінансові інструменти регіонального розвитку».
Збірники праць за матеріалами конференцій:
Студентські наукові читання 2019
Студентські наукові читання 2020
Студентські наукові читання 2021
Студентські наукові читання 2022
Студентські наукові читання 2023
Фінансове забезпечення економіки 2019
Фінансове забезпечення економіки 2020
Фінансове забезпечення економіки 2021
Фінансове забезпечення економіки 2022
Фінансове забезпечення економіки 2023
Науковий потенціал здобувачів активізується через участь у Всеукраїнських і міжнародних конкурсах студентських наукових робіт, за результатами яких отримують призові місця та почесні грамоти. Щорічно 9 студентів спеціальності 072 “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” стають переможцями І туру «Всеукраїнського конкурсу наукових робіт з галузей знань і спеціальностей» за профільними напрямами.
У 2022 році дві команди зі складу здобувачів спеціальності 072 “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” отримали подяки за участь у Всеукраїнському турнірі з фінансової грамотності «FinCup 2022».
Науково-педагогічними працівниками кафедри проводяться наукові дослідження на замовлення фізичних та юридичних осіб до виконання яких активно залучаються здобувачі. Серед найактуальніших досліджень слід виокремити наступні:
«Оподаткування підприємницької діяльності в умовах військового стану» (2022 р.). Науковий керівник: к. е. н., професор Дема Д. І., замовник – ПП “Бізнес-Софт Про”;
«Обґрунтування напрямів інвестування грошових коштів за умов воєнного стану» (2022 р.). Науковий керівник: к. е. н., доцент Сус Ю.Ю. – Фізична особа Лебіга Н.Ф.
«Розробити дорожню карту підвищення рівня інвестиційної привабливості суб’єкта малого бізнесу» (2021 р.). Науковий керівник: к. е. н., доцент Недільська Л.В., ТОВ «Корпорація МайС».
На кафедрі реалізуються науково-дослідні роботи за ініціативною тематикою. Серед них варто акцентувати увагу на наступних:
Викладачі кафедри на регулярній основі проходять міжнародне наукове стажування.
З 19.05.2021 р. по 15.07.2021 р. дистанційну участь у науковому міжнародному стажуванні за темою «Сучасні методики навчання та інноваційні технології у вищій освіті Європейський досвід і світовий тренд» пройшов Віленчук О. М.
З 24.06.2022 р. по 20.08.2022 р. дистанційну участь у V Міжнародній програмі наукового стажування «Нобелівські лауреати: вивчення досвіду та професійних досягнень для формування успішної особистості та трансформації оточуючого світу» взяли такі викладачі як: Дема Д. І., Недільська Л. В., Абрамова І. В., Стойко О. Я., Куровська Н. О., Шубенко І.А.
З 4.11.2022 р. по 30.12.2022 р. дистанційну участь у VII Міжнародній програмі наукового стажування «Нобелівські лауреати: вивчення досвіду та професійних досягнень для формування професійної особистості та формування оточуючого світу» взяла Мартинюк Г. П.
З 25.10.21 по 03.12.2021 р дистанційну участь у Міжнародному стажуванні “Формування компетентності та розвиток професійно-педагогічної майстерності викладача закладу фахової передвищої та вищої освіти” в рамках програми підвищення кваліфікації як складової безперервного професійного навчання впродовж життя (Вища школа агробізнесу в Ломжі (Польща)) взяли доценти Сус Л.В. та Сус Ю.Ю.
З 06.11.2023 по 15.12.2023 змішану участь у Міжнародному стажуванні “Сталість агроекосистем: виклики для освіти та науки” на базі Сільськогосподарського університету ім. Гуго Коллонтая у м. Краків (Польща) взяли доценти кафедри фінансів і кредиту Абрамова І.В. та Недільська Л.В.