Центр інтелектуальної власності, інноватики та управління проєктами створено 24 жовтня 2018 року з метою підвищення ефективності внутрішньої політики управління інтелектуальною власністю, реалізації грантових та проєктних можливостей Поліського національного університету.
Команда:
Керівник центру – Литвинчук Ірина Леонідівна, доктор економічних наук.
Сертифікований член Української асоціації дослідників освіти, Асоціації Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції. Кваліфікований сільськогосподарський дорадник з питань інтелектуальної власності і державного управління. Член Програмного комітету МОН «Горизонт 2020» за напрямом «Європейська дослідницька рада. Майбутні та новітні технології. Дії Марії Склодовської-Кюрі».
Член Ради з питань залучення інвестицій при Житомирській ОДА. Член робочих експертних груп з розробки Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2027 р.; Програми розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2021-2027 рр.
Лауреат стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених.
Переможець міжнародних грантових конкурсів за програмами «Інноваційний університет та лідерство» від Фундації Artes Liberales за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща; «Civic School for Sound EU Practice» від Інституту європейської політики за підтримки Федерального Закордонного Офісу Німеччини; «SPME» від наукового інституту Я.Сандала, Норвегія; «Foundations of Agricultural Economics: Selected Topics» від Лейбніц-Інституту аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою (ІАМО) за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD).
Стажувалася в Науково-дослідному інститут інтелектуальної власності Національної академії правових наук України; Інституті інтелектуальної власності Національного університету «Одеська юридична академія»; Державній науковій установі «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації», Центральноєвропейській Академії навчання і сертифікації (CEASC).
Заступник керівника – Іванюк Ольга Володимирівна, кандидат економічних наук.
Експерт з креативної економіки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні» (Житомир) Німецького товариства міжнародного співробітництва («Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH»).
Стажувалася в Науково-дослідному інститут інтелектуальної власності Національної академії правових наук України; Державній науковій установі «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації». Підвищувала кваліфікацію з питань контролю бюджетних витрат, моніторингу закупівель, доступу до публічних даних у Transparency International, Центрі демократії та верховенства права; Інституті верховенства права.
Тренерка Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Житомирської обласної державної адміністрації та Житомирської обласної рад.
НАПРЯМИ РОБОТИ
2018 р. – робота в рамках платформи EUROSCI Network
У 2018 р. ПНУ приєднався до мережі міжнародних академічних гравців EUROSCI Network, що об’єднує університети, науково-дослідні центри, департаменти, експертні групи, які мають спільну зацікавленість у дослідженні Європейського Союзу та європейської інтеграції з наукової точки зору. Університет став єдиним представником мережі у сфері аграрної та екологічної освіти і досліджень.
Учасниками EUROSCI є Бразильський, Британський, Індійський, Канадський та Нігерійський національні координаційні центри європеїзму; Лондонський королівський коледж Гелловей (Великобританія); Палермський університет (Італія); Університет Зігена (Німеччина); Громадський університет Коруньї (Іспанія), Політехнічний університет Порту (Португалія); Ясський університет ім. Александру Йоанну Кузи, Ясський технічний університет імені Ґеорґе Асакі, Сучавський університет імені Штефана чел Маре (Румунія), Державний університет «Люблінська політехніка» (Польща) та інші партнери.
Членство у EUROSCI Network дає викладачам та студентам можливість доступу до навчання за програмою відкритих інтернет-курсів з питань європейської інтеграції. Навчання є безкоштовним: витрати на організацію забезпечуються за рахунок фондів Європейської Комісії (програма Жан Моне Еразмус +). За умови успішного опанування курсу учасники програми отримують сертифікат.
Усі деталі – на сайті.
2018 р. – проєкт академічного співробітництва з Мережею молодіжних академічних інкубаторів YEP (Україна-Естонія)
Восени 2018 р. у ПНУ створено представництво мережі студентських академічних бізнес-інкубаторів YEP. YEP – це програма, що спрямована на розвиток молодіжного підприємництва в Україні, формування партнерства держави, науки, бізнесу, венчурних фондів, освіти та експертного середовища. Програма дає можливість навчатися за найсучаснішими методиками, відвідувати нетворкінги та менторські сесії з експертами у сфері проєктного менеджменту, розвитку стартапів та інноваційної діяльності.
В ході реалізації проєкту в університеті створено команду активних студентів, що увійшла в число 13-и найкращих, відібраних для участі у Марафоні інтелектуальної власності в межах Міжнародного форуму «INNOVATION MARKET-2018» (Детальніше)
2018 р. – проєкт академічного співробітництва з Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute, Norway
Наприкінці 2018 р. ПНУ приєднався до мережі партнерів норвезького наукового центру досліджень проблем соціального підприємництва Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute, яка нараховує 11 інституцій в 7-и країнах світу на 4-х континентах.
Детальніше за посиланням.
В межах співробітництва в ПНУ організовано школу соціального підприємництва Social Entrepreneur School IBS – інтенсивний курс для тих, хто планує, розпочинає, розвиває своє соціальне підприємство чи цікавиться даною тематикою. Виконавши вимоги курсу, слухачі отримують сертифікат Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute, Norway
Крім того, викладачі та студенти ЖНАЕУ отримали можливість брати участь у короткострокових наукових програмах мобільності з Норвегією Sandal Institute Exchange та Sandal Private Museum Exchange.
2019 р. – проєкт академічного співробітництва з UNIMEP
В січні 2019 р. укладено угоди про академічне співробітництво та студентську мобільність з Методистським університетом Пірасікаби, Сан-Паулу, Бразилія (Universidade Metodista de Piracicaba – UNIMEP), що входить у топ-15 бразильських приватних університетів та забезпечує підготовку понад 12 тис. студентів, пропонуючи більше 50 бакалаврських і магістерських програм на 7 факультетах.
2019 р. – проєкт Антикорупційної ініціативи Європейського союзу в Україні
В період з вересня 2019 р. по березень 2020 р. на базі ПНУ проводились навчальні тренінги для студентів з методології електронної демократії та врядування за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського союзу в Україні в рамках програми втілення концепції «Міст доброчесності», що фінансується данським урядом, у партнерстві з громадськими організаціями «Ендшпіль», «Жіночі перспективи». Проєкт «Реалізація регрантингової програми у Чернівцях, Червонограді і Житомирі».
2020 р. – робота в рамках консорціуму CURAD, CША
У вересні 2020 р. розпочато роботу над Проєктом поширення сільськогосподарських знань спільно з Консорціумом американських лендгранд університетів штатів Пенсильванія, Огайо, Канзас, Луїзіана та Міссурі – CURAD.
Детальніше: https://news.psu.edu/story/647531/2021/02/12/impact/college-ag-sciences-announces-recipients-curad-virtual-fellows
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
European Funding programmes and open calls
Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності»
World Intellectual Property Organization
РОЗТАШУВАННЯ
бульвар Старий, 7, каб. 717, Житомир, 10008
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
КОНТАКТИ
моб. +380671941192; +30979897215
e-mail: ippmcentre@gmail.com