Вимірювальна лабораторія Поліського національного університету створена в 2019 році з метою забезпечення інтеграції освітньої, науково-дослідної та науково-інноваційної діяльності як способу підвищення рівня підготовки фахівців для агропромислової, природоохоронної галузей та надання послуг.
В 2022 році лабораторія в черговий раз отримала свідоцтво про відповідність системи вимірювань вимогам ДСТУ ISO 10012:2005, було проведено повірку та калібрування 50 приладів.
Здобувачі вищої освіти мають змогу ознайомитися з методами досліджень, засобами вимірювальної техніки та допоміжним обладнанням, проводити лабораторні дослідження при написанні дипломних та дисертаційних робіт.
Вимірювальна лабораторія атестована на право проведення вимірювань за такими показниками:
– агрохімічні та фізико-хімічні показники ґрунту;
– якісні показники органічних, мінеральних добрив та хімічних меліорантів;
– хімічні та фізико-хімічні дослідження якості сировини рослинного походження (кормів, біомаси та ін.);
– гідрохімічний та мікробіологічний аналіз води;
– вміст важких металів в об’єктах навколишнього середовища;
– вміст радіонуклідів у воді, продуктах харчування, сільськогосподарській сировині, промислових, будівельних і лісоматеріалах, об’єктах довкілля (ґрунт, рослинність) та інших сферах.
Під час роботи лабораторія використовує спектрометричні, потенціометричні, титрометричні, гравіметричні, атомно-абсорбційний та радіометричний методи вимірювання, полуменеву спектрофотометрію, що дозволяють здійснювати визначення широкого спектру показників.
Навчально-наукова клініко-діагностична лабораторія
В 2022 році лабораторія отримала свідоцтво про відповідність системи вимірювань вимогам ДСТУ ISO 10012:2005, було проведено повірку та калібрування 50 приладів.
Основним завданням лабораторії є: проведення на високому навчально-методичному рівні згідно з діючими робочими навчальними програмами та методичними рекомендаціями лабораторних занять для здобувачів освіти спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» та 212 «Ветеринарна гігієна», санітарія та експертиза, а також створення належних умов на сучасному науково-технічному рівні для проведення наукових досліджень та надання платних послуг з лабораторної діагностики. Згідно з «Положенням про навчально-наукову клініко-діагностичну лабораторію» та «Посадовим інструкціям співробітників лабораторії» співробітники пройшли навчальні курси, семінари та тренінги з освоєння роботи на сучасному обладнанні, яке було придбано університетом (біохімічний та гематологічний аналізатор, мікроскоп та програмне забезпечення до нього, аналізатор молока, соматичних клітин, меду та ін). Освітній процес забезпечується відповідно до затверджених навчальних планів та розкладу занять.
Навчально-науково-виробнича клініка ветеринарної медицини
Навчально-науково виробнича клініка ветеринарної медицини Поліського національного університету є окремим структурним підрозділом. Основним завданням клініки є проведення на високому навчально-методичному рівні згідно з діючими робочими навчальними програмами та методичними рекомендаціями лабораторних занять для здобувачів освіти спеціальності «Ветеринарна медицина», а також створення належних умов на сучасному науково-технічному рівні для проведення наукових досліджень та надання платних послуг з діагностики, лікування та профілактики хвороб тварин.
Ботанічний сад
Ботанічний сад Поліського університету є навчальною, науково-дослідною та природоохоронною територією. Впродовж 2021-2022 рр. на території ботанічного саду було реалізовано проект «Реконструкція частини огорожі та центральної алеї ботанічного саду Поліського національного університету». Кошти на даний проект було виділено з обласного бюджету у сумі 3,2 млн грн. Завдяки проекту було здійснено опорядження стін фасаду декоративною штукатуркою, фарбування поверхні огорожі, установлення покриття огороджувальних конструкцій із гранітних плит, облицювання східців гранітними плитами, улаштування лав з терасної дошки, встановлення урн для сміття. Також була проведена реконструкція партерної частини Ботанічного саду, укладання тротуарної плитки та встановлення поребрика на всій частині партерної зони. В 2022 р. було змонтовано освітлення та встановлено відеоспостереження по всій території Ботанічного саду.
Ботанічний сад має власний чудовий колекційний матеріал, що налічує більше 350 видів надзвичайно цікавих, оригінальних і корисних представників дендрофлори. Найбільш відомими з них є гінкго дволопатеве – живий пам’ятник далекої минувшини, листя якого використовують для виготовлення косметичних засобів, медичних препаратів, якими лікують кровоносні судини головного мозку. Надзвичайно цікавим і бажанним для широкого впровадження на Поліссі є коркове дерево, птерокарія, тис ягідний, горіх чорний, береза вишнева, ліщина ведмежа та багато інших деревних порід. Ботанічний сад має експозиції деревовидних піонів, червоно- та жовтоквітих канн, гібіскусів, гортензії кольорової, троянд, сакури, тюльпанового дерева, червоно- та жовтоплідної піроканти.