Спеціальність 242 «Туризм і рекреація»
Освітній процес кафедри економіки, підприємництва та туризму включає студенто- орієнтованого навчання, що поєднує наукову та практичну складову. Виконання наукових та виробничих проектів є одним з пріоритетних напрямів діяльності спеціальності «Туризм і рекреація». Специфіка досліджень у галузі туризму носить переважно прикладний характер у тому сенсі, що загальні принципи та методи орієнтовані на практичне вирішення питань, пов’язаних із розвитком індустрії туризму.
Основні напрями наукової діяльності спеціальності:
Науково-дослідна робота кафедри здійснюється за такими напрямами:
Наукове консультування підприємств, установ, організацій:
Договора про надання послуг з наукового консультування
Договора про співпрацю:
Наукові заходи:
Кафедрою на постійні основі організовуються науково-практичні конференції різних рівнів спеціальності 242 «Туризм і рекреація»:
Студентські наукові ком’юніті.
На кафедрі функціонує науковий гурток «Планета туризму». Науковий керівник – Осіпчук А. С. (ел. пош.: annaosipchuck@ukr.net)
Засідання гуртка проводиться щомісяця.
На кафедрі функціонує науковий гурток «Планета туризму».
Науковий керівник – Осіпчук А. С. Засідання гуртка проводиться щомісяця. Електронна пошта керівника гуртка Осіпчук А.С.: annaosipchuck@ukr.net
Положення про студентський науковий гурток Планета туризм6у
План роботи студентського гуртка Планета туризму 2020-2021 рр.
План роботи студентського гуртка Планета туризму 2021-2022 рр.
План роботи студентського гуртка Планета туризму 2022-2023 рр.
План роботи студентського наукового гуртка Планета туризму 2023-2024 рр.
СертифіктReikartz Hotel School за спеціальною програмою: « Start. Hotel» від Reikartz Hotel Group, 2021р.
«Курси Horeca» для студентів і викладачів сфери обслуговування 2022р. (Житомирський обласний туристично-інформаційний центр)
Інтенсив з екскурсознавства «КУРСИ ГІДІВ» 2022р.
(Житомирський обласний туристично-інформаційний центр)
Сертифікат – курс : «Соціальне підприємництво як шлях до фінансової сталості організацій громадянського суспільства» 13.10.2021р.
Сертифікат курсу «Особистий та сімейний бюджет». Соціальний проект сімейний бюджет.07.12.2021р.
Сертифікат курсу «from 27 of June,StartUp: a business plan and budget 2022 ».
Сертифікат курсу «Бізнес-школи» в період з 3 серпня 2023 року по 24 жовтня 2023 року»
Диплом III ступеня у міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Управлінські, соціальні та поведінкові науки у реалізації засад сталого розвитку у 2023 році»
Диплом II ступеня Проект «Хуторок» всеукраїнський студентський конкурс бізнес-проектів «Бізнес-трамплін», 2023 р.
Сертифікат (Certificate) (Ukraine Tourism Academy). Дмитра Арзанов (Dmytro Arzanov). Succefully completed the online course of the Academy NTOU. Міьский туризм. CITY TOURISM. Trought the platform of online courses https: // academy.nto.ua. Ivan Liptuga, President of NTOU. Issued on January, 2024.
Сертифікат (Certificate) (Ukraine Tourism Academy). Дмитра Арзанов (Dmytro Arzanov). Succefully completed the online course of the Academy NTOU. Доступність в сфері туризму і гостинності. . Trought the platform of online courses https: // academy.nto.ua. Ivan Liptuga, President of NTOU. Issued on January, 2024.
Подяки, дипломи, сертифікати студентів
Відповідно ст. 16 Закону України «Про вищу освіту», з метою організації системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти, в університеті створено фахову експертну комісію спеціальності 242 «Туризм» (Наказ № 267 від 04 грудня 2020 р.) для перевірки академічних текстів на наявність плагіату у складі.
Регулярно зі студентами спеціальності «Туризм і рекреація» проводяться зустрічі з питань «Академічної мобільності та академічної доброчесності». Розглядаються питання прикладів порушень та способів запобігання академічної недоброчесності, а саме: плагіату, списуванню, необ’єктивному оцінюванню, хабарництву, фальсифікації тощо.
З інформацією про академічну доброчесність, запобігання та виявлення плагіату можна ознайомитися за посиланням: https://polissiauniver.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/Polozhennia_pro_academichnu_dobrochesnist.pdf
На регулярній основі відбуваються зустрічі із фахівцем міжнародного відділу Павлом Генріховичем Поплавським. У доступній формі було надано інформацію щодо можливості паралельного навчання в закладах вищої освіти інших країн та наголошено на важливості вивчення іноземних мов. Поліський національний університет співпрацює з ВНЗ різних країн, зокрема Білорусі, Польщі, Німеччини, США, Литви, Латвії тощо. Також повідомлено про можливість проходження закордонних практик на базі організацій-партнерів.
Здобувачі вищої освіти за спеціальністю 051 «Економіка» активно залучаються до наукових заходів. На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт відзначено дипломом І ступеня Курінну Юлію та Корзун Юрія (керівник – к.е.н., доц. Грабчук І.Ф.), дипломом ІІ ступеня нагороджено Саган Ірину та Сич Карину (керівник – к.е.н., доц. Бугайчук В.В.), Шерстобоєву Анну (керівник – к.е.н., доц. Грабчук І.Ф.). Любчик Андрій став переможцем Всеукраїнського конкурсу кваліфікаційних робіт здобувачів закладів вищої освіти зі спеціалізації «Економіка підприємства» (керівник – к.е.н., доц. Кравчук Н.І.).
Активізація наукової-дослідної роботи здійснюється у рамках комплексної теми «Організаційно-економічні засади забезпечення сталого розвитку Північно-Західного регіону України», державний реєстраційний номер 0121U109310 (період виконання 2021-2025 рр.). Результати наукових досліджень викладачів та здобувачів вищої освіти висвітлюються на кафедральній науково-практичній конференції «Пріоритетні напрями розвитку економіки: наукові дискусії». Спільні наукові здобутки публікуються у фахових виданнях України та презентуються на міжнародних і всеукраїнських конференціях:
Дослідження здобувачів вищої освіти спеціальності 051 «Економіка» проводяться у рамках наукового студентського гуртка. Тематика наукових дискусій спрямована на вирішення соціально-економічних проблем господарської діяльності за умови формування цифрового суспільства та поглиблення процесів діджиталізації, соціально відповідального бізнес-середовища, екологічно безпечного виробництва і сталого споживання.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05.11.21 р. № 1179 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2021/2022 навчальному році та внесення змін у додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від 24.11.2020 № 1457» Поліський національний університет призначено базовим закладом вищої освіти з проведення II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка бізнесу», який проводиться на базі кафедри економіки, підприємництва та туризму.
Викладачі спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», беруть активну участь у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт. Так, Овдіюк Олександр став переможцем конкурсу зі спеціальності «Логістика» (диплом ІІІ ступеня, науковий керівник – к.е.н., доцент Овдіюк О. М.), Назімов Ілля переможець конкурсів зі спеціальностей «Економіка бізнесу», «Харчові технології», «Нафтова та газова промисловість» (диплом ІІ, ІІІ та І ступеня відповідно, науковий керівник – к.е.н., доцент Плотнікова М. Ф.), Недільська Софія та Кухарець Лілія переможці конкурсу «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища» (диплом І ступеня, науковий керівник – к.е.н., доцент Швець Т. В.), Черніцька Аліна переможець конкурсу Менеджмент інвестиційної та інноваційної діяльності (диплом ІІІ ступеня, науковий керівник – к.е.н., доцент Кухарець В. В.), Процюк Вероніка переможець конкурсу «Економіка та управління у сфері торгівлі» (диплом ІІІ ступеня, науковий керівник – к.е.н., доцент Булуй О. Г.).
Виконуються такі тематики НДР:
Можливості (оголошення)
Розширення знань іноземних мов, які популяризуються як між викладачами та студентами поглибить подальшу інтеграцію наукової роботи у світовий науковий простір. Зокрема співпраця з Агенцією «Goodwill» розкриває можливості безкоштовного панування англійської мови як в Україні, так і за її межами.
Проєкти (участь)
Успішний досвід реалізації міжнародних науково-освітніх проєктів «Еразмус+» у Поліському національному університеті реалізовано у формі проєкту Європейського Союзу Еразмус+ Жан Моне модуль «Аграрна політика ЄС» № 574608-EPP-1-2016-1-UA-EPPJMO-MODULE, де к.е.н., доцент Левківська Л. М. виступила академічним координатором.
В межах Договору про співпрацю з Лейбніц інститутом аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою (Німеччина) к.е.н., доцент Левківська Л. М. проходила стажування, брала активну участь у роботі міжнародних науково-практичних конференцій, здійснила підготовку наукової роботи, за результатами якої опубліковано наукові праці у міжнародних фахових виданнях країн ЄС.
Щорічно проходять заходи (міжнародні науково-практичні конференції, семінари, круглі столи) спільно із науковцями Університету Вітаутаса Магнуса (Литва), Клайпедського університету (Литва) та Університет Александраса Стулгінскіса (Литва), до якого як організатори та учасники залучені викладачі кафедри економіки, підприємництва та туризму, а також здобувачі вищої освіти. За результатами наукових заходів готуються до захисту дисертаційні роботи, здійснено публікацію статей у фахових виданнях України, а також у виданнях, внесених до міжнародних наукометричних баз даних, у тому числі Scopus, Web of Science. Одним із таких заходів, до якого активно залучені співробітники кафедри та студенти є щорічна міжнародна науково-практична конференція «Механізми управління розвитком територій». У 2021 р. студенти спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» були залучені до міжнародного проєкту «Мій перший старап», організованого Університету Вітаутаса Магнуса (Литва) і підготували власний науковий проєкт.
Викладачі кафедри проходять міжнародне наукове стажування у ЗВО Польщі, зокрема у таких закладах як Вища школа агробізнесу (м. Ломжа), Академія фінансів і бізнесу Vistula (м. Варшава), Університет Казиміра Великого (м. Бидгощ), Академія Ігнатіанум у Кракові, Фундація «Інститут Міжнародного Академічного та Наукового Співробітництва», Поморська академія в Слупську, Куявська вища школа у Влоцлавеку, Гнезнінська Вища школа Міленіум. Таке стажування у 2021 р. пройшли кандидати економічних наук, доценти Булуй О. Г., Кухарець В. В., Швець Т. В. на базі Краківського сільськогосподарського університету ім. Гуго Коллонтая. Спільно із Гнезнінська Вища школа Міленіум студенти готують наукові роботи та пишуть тези доповідей на конференцію.
За сприяння Інституту Яна-Урбана Сандала (Норвегія) у 2018–2021 рр. проведено інтенсивний курс з основ соціального підприємництва та міжнародну науково-практичну конференцію.
Щорічно студенти кафедри долучаються до удосконалення науково-освітньої діяльності через співпрацю із стейкхолдерами, зокрема під час проведення лекційних занять з дисципліни “Екологічне підприємництво” (лектор к.е.н., доцент Валентина Кухарець) залучено лектора-практика директора ТОВ “Джіфлайт”. Тема екологізації підприємництва є однією з улюблених у наукових роботах студентів.